Remi bez golova Udinezea i Krotonea

Fudbaleri Udinezea i Krotonea odigrale su neriješen meč bez golova 0:0, u okviru 12. kola Serije A.

U 13. minutu Žunior Mesajas iz Krotonea je šutirao iz slobodnog udarca, a golman domaćih Huan Muso je upisao sjajnu odbranu i odbio loptu u korner.

U 22. minutu sudija Antonio Di Martino poništio je pogodak Udinezeo zbog ofsajda u kome se našao Ignasio Puseto. Poslije 10. minuta šansu je imao i Ilija Nestorovski, fudbaler iz Sjeverne Makedonije je slabo šutirao i golman Aleks Kordaz mu je odbranio loptu.

U 67. minutu ponovo gol, i opet je arbitar ovog susreta Di Martino poništio pogodak Pusetu zbog ofsajda. Poslije tri minute fudbaleri Udinezea tražili su penal zbog jednom starta gostujućeg defanzivca, ali je sudija odmahnuo rukom i dao znak da se utakmica nastavi.

Puseto je ponovo bio u centru pažnje u 77. minutu. Argentinac je odlično stvorio sam sebi priliku, šutirao iz šesnaesterca, ali golman Kordaz je ponovo bio na visini zadatka i upisao novu odbranu.

U narednom kolu Udineze će igrati protiv Kaljarija u gostima. Ponovo na strani igraće i Krotone, a protivnik “Ajkulama” biće Sampdorija.