Photo by Kevin Voigt/Xinhua

Fudbaleri Lajpciga i Volfsburga remizirali su 2:2 u okviru 33. kola njemačke Bundeslige.

Utakmicu su mnogo bolje otvorili gosti koji su u 12. minuti preko Maksimilijana Filipa koji je sjajnim šutem u desne rašlje pogodio za vođstvo na ovoj utakmici.

U finišu prvog poluvremena Filip je svojim drugim golom udvostručio prednost gostiju na ovom meču. Sjajno je odreagovao na centaršut Bote Bakua i loptu poslao iza leđa golmana Pitera Gulaskija.

Na startu drugog poluvremena nakon šest minuta igre domaći su smanjili rezultat na 2:1. Marsel Sabicer je poslao loptu koja ima oči do Džastina Klojverta koji je prekrasnim driblingom izbacio cijelu odbranu gostiju i zatresao mrežu Volfsburga.

U 78. minuti izabranici Julijana Nagelsmana nagrađeni su penalom nakon što je Paulo Otavio oborio Amadua Haidaru u svom šesnaestercu. Sa bijele tačke precizan bio je Sabicer za konačnih 2:2.

Ovim rezultatom kolo prije kraja obje ekipe su osigurale nastup u Ligi šampiona naredne sezone.

U posljednjem kolu Lajpcig igra protiv Union Berlina, dok Volfsburg dočekuje Majnc.