Remi Selte i Atletik Bilbaa bez golova

Fudbaleri Selte i Atletik Bilbaa remizirali su 0:0 u okviru 27. kola španske Primere.

Ekipe koja prate jedna drugu na tabeli i obje sada imaju po 34 boda, dokazale su da su ove sezone poprilično izjednačene. Asier Viljalibre je pokušao u petom minutu da dovede goste u vođstvo, ali mu je šut sa distance odbranio Ivan Viljar.

Santi Mina je na drugoj strani pokušao glavom u 20. minutu, no to je otišlo pored gola. U narednom napadu Raul Garsija je tražio penal, no sudija je samo mahnuo i rekao da se igra nastavi. Veliku šansu imao je Alehandro Berenguer u 30. minutu, ali je njegov šut sa 20 metara otišao pored gola.

Prvu priliku u drugom poluvremenu nije iskoristio Mikel Balenziaga, pošto je glavom poslao loptu pored gola u 61. minutu. U 76. minutu Fakundo Fereira je bio u dobroj prilici da uposli svoje saigrače ispred gola gostiju, no taj njegov pas je bio presječen.

Utakmica se pri kraju smirila i obje ekipe su sigurno čuvale bod, te je završilo 0:0. U narednom kolu Selta dočekuje Real Madrid, a Atletik dočekuje Eibar.