Ričarlison donio Evertonu bitna tri boda (VIDEO)

Fudbaleri Evertona savladali su na gostovanju ekipu Vest Bromvič Albiona sa 1:0 u 29. kolu engleske Premijer lige.

Prvu veliku šansu na meču imao je Ričarlison u 23. minutu kada je šutirao sa dvadeset metara, ali je golman domaćih sjajno reagovao. Isti igrač je pokušao i u 38. minutu sa desetak metara, no lopta je otišla preko gola. Dominik Kalvert-Luin je u 42. minutu izašao jedan na jedan sa golmanom, a taj duel je pripao Semu Džonstonu

Na početku drugog poluvremena domaći fudbaleri su imali dvije sjajne prilike. Prvo je Mbaj Dinj glavom pokušao iz šesnaesterca, no to je otišlo pored gola u 53. minutu, a onda dva minuta kasnije Konor Galager je sa desetak metara šutirao pored gola.

Gilfi Sigurdson je izveo korner u 65. minutu, ali nakon što su domaći izbacili loptu, ona je ponovo došla do njega, te je ponovio centaršut, da bi tada Ričarlison bio najviši u skoku i pogodio za 1:0.

Nakon toga Vest Bromvič Albion je pokušavao da izjednači i to im je uspjelo u sudijskoj nadoknadi, ali je gol Dinja zbog ofsajda, te je sudija uskoro svirao kraj utakmice.

U narednom kolu Everton gostuje Čelsiju, a Vest Bromvič Albion dočekuje Njukasl.