U okviru 20. kola Serije A, Roma je kao domaćin pobijedila Veronu sa 3:1.

Uvod je protekao u ispitivanju snaga, a Roma je bila nešto bolji rival, što su u 21. minutu i iskoristili.

Nakon kornera i kratkotrajne gužve, Đanluka Manćini se najbolje snašao i proturio loptu iza leđa Marka Silvestrija, koji je ostao nemoćan.

“Vučica”
je do udvostručenja vođstva stigla samo dva minuta kasnije, a ovoga puta je strijelac bio Henrik Mhitarijan.

Da njegova ekipa u nastavak meča uđe potpuno mirno, pobrinuo se Borha Majoral u 29. minutu, kada je dobro reagovao nakon Silvestrijeve odbrane.

Do kraja poluvremena, nije bilo više uzbuđenja ni promjene rezultata i na veliki odmor se otišlo sa 3:0.

Verona nije potpuno poklekla u nastavku.

Izabranici Ivana Jurića su u 62. minutu smanjili na 3:1, a ovaj gol je bio djelo Ebime Kolija.

I pored primljenog gola, domaćini su uspjeli relativno mirno privesti meč kraju, Verona nije imala snage za potpuni povratak i konačan ishod je glasio 3:1.

U narednom kolu, Rimljani idu na teško gostovanje Juventusu, a Jurićev tim će na megdan Udinezeu.