REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Juventusa savladali su na gostovanju ekipu Kaljarija sa 3:1 u 27. kolu italijanske Serije A.

Već u desetom minutu Kristijano Ronaldo se upisao u strijelce, tako što je bio najviši u skoku poslije kornera i glavom je matirao protivničkog golmana za 1:0. Ponovo su u 25. minutu Portugalac i Alesio Kranjo bili u centru pažnje, pošto je golman Kaljarija napravio prekršaj nad Ronaldom, a sudija je svirao penal.

Ovaj je preuzeo odgovornost, i iako je Kranjo pogodio stranu, to nije mogao odbraniti, te je na semaforu pisalo 2:0.

Nije se dugo čekalo ni na treći gol, pošto je u 32. minutu Federiko Kjeza istrčao kontru i pronašao na drugoj strani Ronalda, koji je postigao het-trik golom sa desetak metara sa desne strane.

U drugom poluvremenu domaći tim je pokušavao da smanji zaostatak i prvi je zaprijetio Alfred Dankan iz daljine, ali je golman Juventusa bio na pravom mjestu u u 56. minutu. Već u sljedećem napadu Razvan Marin je šutirao sa 20 metara, no i sada je Vojćeh Šćesni sjajno reagovao.

Ta serija napada se konačno isplatila u 61. minutu kada je Gabrijel Zapa ubacio u šesnaesterac, tamo je bio Đovani Simeone i zatresao je mrežu za 3:1.

Zapa je naredni pokušao glavom u 69. minutu, no to je otišlo daleko od gola. Usporili su igrači Juventusa ritam utakmice, što im je itekako odgovaralo i sigurnom igrom su čuvali stečenu prednost. Posljednju šansu na meču za domaće imao je Rađa Naingolan u 87. minutu kada je neko od gostujućih fudbalera izblokirao njegov volej. U sudijskoj nadoknadi Ronaldo je izašao jedan na jedan sa golmanom Kaljarija i za razliku od prethodnih duela, ovaj je pripao Kranju za konačnih 3:1.

U narednom kolu Juventus dočekuje Benevento, a Kaljari gostuje Speciji.