Fudbaleri Sasuola savladali su ekipu Beneventa na gostovanju sa 1:0 u 30. kolu italijanske Serije A.

Prva šansa na meču bila je za Sasuolo, pošto je Maksim Lopez u sedmom minutu sa 20 metara poslao loptu pored gola. Marlon je pokušao u 23. minutu, no njegov šut glavom je otišao preko prečke. Filip Đuričić je okušao svoju sreću sa dvadesetak metara, ali su ga igrači Beneventa izblokirali.

Žeremi Boga je imao nevjerovatan prodor u sudijskoj nadoknadi kroz šesnaesterac Beneventa i ubacio je u pet metara, gdje je loše reagovao Federiko Barba i zatresao je svoju mrežu za 1:0.

Drugo poluvrijeme je krenulo nešto u sporijem ritmu, te je prvi zaprijetio Boga u 68. minutu, ali je njegov šut sa vrha šesnaesteraca odbranio golman domaćih. Ubrzo je Đuričić ponovo pokušao sa dvadeset metara, no to je otišlo preko gola. Prvu veću priliku za Benvento nije iskoristio Đanluka Lapadula, ali je sa desetak metara pogodio protivničkog golmana.

Do kraja utakmice vrijedi istaći šut Đakoma Raspadorija koji je poslao loptu preko gola, te Kamila Glika u sudijskoj nadoknadi kada je poslije kornera njegov šut glavom zaustavio golman gostiju za pobjedu svog tima od 1:0.

Sasuolo u narednom kolu dočekuje Fiorentinu, a Benevento gostuje Laciju.