Sasuolo i Torino remizirali u fudbalskoj ljepotici (VIDEO)

Sasuolo i Torino su u izuzetno uzbudljivoj utakmici remizirali rezultatom 3:3 na otvaranju petog kola Serije A.

Utakmica u Sasuolo odigrana je po velikoj magli koja je otežavala igračima oba tima. Torino je od samog starta pravio konkretnije prilike i bio bliži pogotku. Prvu pravu šansu promašio je Simone Verdi u devetoj minuti. Mogao je deset minuta kasnije Salihao Meite da dovede “Bikove” u vođstvo, ali se odlično ispriječio Andrea Konsilji. Prednost Torina i rezultat prvog poluvremena postavio je Kerol Lineti u 33. minuti kada se dobro snašao nakon centaršuta Mergima Vojvode.

u 55. i 56. minuti gosti su promašili dvije velike šanse koje su ih kasnije koštale. Najprije je Andrea Beloti šutirao glavom, a Konsilji sjajno odbranio, da bi potom minut kasnije Verdi ponovo promašio sjajnnu priliku za Torino.

Mogao je Žeremi Boga izjednačiti u 69. minuti, ali njegov udarac nije bio prevelika opasnost za Salvatorea Sirigua. Kaznu za promašaje gostiju naplatio je srpski reprezentativac Filip Đuričić u 71. minuti. Sjajno se snašao u petercu Torina i udarcem petom majstorski savladao golmana i poslao loptu u mrežu za rezultat 1:1.

U 77. minuti Torino je ponovo poveo. Beloti je dobro pokupio odbijanac u šesnaestercu domaćih i zatresao mrežu za novo vođstvo svog tima. Samo dvije minute kasnije isti igrač je asistirao srpskom reprezentativcu Saši Lukiću koji je dobro gađao i pogodio gol gostiju za veliko slavlje i prednost koja se tada činila nedostižna.

U 84. minuti Vlad Kirkeš se odlučio na šut sa distance i topovskim udarcem savladao Sirigua i vratio nadu svojoj ekipi da mogu stići do bodova. Nije ni dvije minute prošlo od toga, a na semaforu je pisalo 3:3. Domeniko Berardi je ubacio loptu u šesnaesterac, gdje je Frančesko Kaputo najviše skočio i poravnao rezultat na 3:3. Do kraja je bilo uzbuđenja, ali je rezultat ostao isti.

U sljedećem kolu Sasuolo gostuje Napoliju, dok Torino dočekuje Lacio.