Drugu utakmicu 32. kola Serije A na “San Siru” odigrali su Milan i Sasuolo. Gosti su nakon preokreta uspjeli ostvariti pobjedu rezultatom 2:1.

Na isteku pola sata igre Milan je došao do prednosti u današnjem meču protiv Sasuola. Aleksis Salemakers je prebacio loptu s desne na lijevu stranu terena. Ona je došla do Hakana Čalhanoglua koji ja sjajnim udarcem pogodio dalji gornji ugao protivničkog gola.

15 minuta prije kraja utakmice gosti su stigli do izjednačenja preko 21-godišnjeg Đakoma Raspadorija. Mladi fudbaler se odlično snašao pred protivničkim golom i u padu s pet metara smjestio loptu u gol za odličan završetak dugog napada Sasuola.

Isti fudbaler je sedam minuta prije isteka regularnog vremena na najbolji mogući način iskoristio dodavanje Dominika Berardija. Iz jednog dodira s loptom se oslobodio Fikaja Tomorija, a potom bez reakcije ostavio Đanluiđija Donarumu pogodivši njegovu mrežu uz pomoć stative.

Ovim porazom Milana dodatno je postala neizvjesna borba za mjesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone, s obzirom da Atalanta već u ovom kolu može postati drugoplasirani tim prvenstva, a Juventus se “Rosonerima” može približiti na samo bod zaostatka, kao što im se i Napoli može približiti na razliku vrijednosti jedne pobjede.