Fudbaleri Napolija savladali su nakon preokreta ekipu Beneventa sa 2:1 u petom kolu Serije A, dok je Kaljari sa 4:2 bio bolji od Krotonea, a Parma je remizirala sa Specijom 2:2.

Duel između Beneventa i Napolija obilježila su braća Roberto i Lorenco Insinje. Prvo je Roberto doveo Benevento u vođstvo u 30. minutu, što je dodatno motivisalo njegovog brata Lorenca. Imao je napadač Napolija čak pet šuteva prije nego što je postigao spektakularan pogodak za 1:1 u 60. minutu. Inače u 48. minutu poništen mu je gol zbog ofsajda. Konačnih 2:1 postavio je Andrea Petanja u 67. minutu nakon asistencije Matea Politana.

Čak šest golova je viđeno u meču između Kaljarija i Krotonea. Poveli su gosti golom Juniora Mesiasa u 21. minutu, da bi četiri minuta kasnije Haralampos Likogianis iz slobodnog udarca sa 25. metara pogodio za 1:1. U 35. minutu poslije kontranapada Đovani Simeone preokreće na 2:1, no 43. minutu Salvatore Moline predivniim golom izjednačava na 2:2.

Ipak prije nego što se otišlo na odmor, Kaljari je odigrao brz napad, a Rikardo Sotil je vratio vođstvo domaćinu na 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Žoao Pedro u 84. minutu nakon kornera.

Fudbaleri Parme uspjeli su da se vrate sa 0:2 protiv Specije i osvoje važan bod. Poveli su gosti golovima Julijana Šaboa nakon kornera u 28. minutu i Kevina Agudela u 31. minutu poslije asistencije Mbale Nzola

Rikardo Gagiolo je smanjio na 2:1 u 34. minutu, da bi bod domaćinu donio Juraj Kucka u 91. minutu sa bijele tačke.