Danas je u terminu od 20:45h odigrano šest utakmica 33. kola Serije A. Pobjede su upisali Juventus, Kaljari i Sampdorija, dok su Specija i Inter, Bolonja i Torino, te Đenova i Benevento remizirali.

Parma je neočekivano otvorila susret u Torinu i povela u 25. minuti golom Gastona Brugmana. Nakon velike inicijative Juventus je pred kraj prvog poluvremena stigao do izjednačenja pogotkom Aleksa Sandra.

Nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu, Aleks Sandro je postigao svoj drugi gol na utakmici i potpuno preokrenuo rezultat u korist “Stare dame“.

Treći gol i već tada sigurnu pobjedu Juventusu donio je Matijas de Liht u 68. minuti nakon što je najviše skočio poslije jednog kornera.

Inter je nakon remija protiv Napolija odigrao novi neriješen rezultat protiv Specije, gdje je na kraju bilo 1:1.

Specija je povela u 12. minuti preko Dijega Farijasa, a bod „Neuroazurima“ u 39. minuti je donio hrvatski fudbaler Ivan Perišić. Postigao je Inter u 85. minuti i drugi gol, ali je on poništen jer se Romelu Lukaku našao u nedozovljenoj poziciji. Slično se desilo i tri minute kasnije, kada se Lautaro Martinez našao iza leđa odbrane.

Bolonja je na svom terenu remizirala protiv Torina rezultatom 1:1.

Jedini gol na utakmici za tim Siniše Mihajlovića je postigao Musa Barou u 25. minutu susreta. Do izjednačenja i vrijednog boda, Torino je stigao u 58. minuti pogotkom Rubena Mandragore.

Sampdorija je kao gost pobijedila Krotone minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici se desio u 53. minuti kada je Fabio Kvaljarela pogodio na asistenciju Manola Gabijadinija.

Đenova i Benevento su remizirali na „Luiđi Ferarisu“ rezultatom 2:2, a zanimljivo da su sva četiri pogotka viđena u prvom poluvremenu.

Oba gola za domaće je postigao Goran Pandev, dok su se kod gostiju među strijelce upisali Nikolas Viola i Đanluka Lapadula.

Kaljari je kao gost u Udinama pobijedio Udineze rezultatom 1:0.

Gostima je u prvom poluvremenu poništen pogodak kada je Žoao Pedro zatresao mrežu “Zebri“. Isti igrač je u 55. minuti sa bijele tačke regularno postigao gol, i tim donio tri boda svom timu.