Serija A: Lacio rutinski prošao kroz Sardiniju, Benevento preokrenuo Sampdoriju

Fudbaleri Lacija savladali su Kaljari rezultatom 2:0, a Benevento je bio bolji od Sampdorije sa 3:2.

Lacio je furiozno otvorio meč, poveli su već u četvrtom minutu. Adam Marušić je poslije prodora sjajno dodao do Manuela Lacarija, kome nije bilo teško da proslijedi loptu u praznu mrežu za 1:0. Nakon postignutog gola, “Nebeskoplavi” su nastavili sa pritiskom, a Kaljari nije uspio da kreira ozbiljnijiju akciju sve do 25. minute, kada je Marko Rog šutirao na gol Rimljana, ali Tomas Strakoša je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku, Lacio je ponovo uspostavio terensku inicijativu. U 33. minutu, Hoakin Korea je sjajno šutirao glavom, lopta je pogodila stativu, Lacari je pokušao da popravi situaciju, ali nakon njegovog udarca lopta je završila preko gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbudjenja. Posljednji šut u prvom dijelu igre je imao Kaljari, Žoao Pedro je uputio udarac iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla iznad prečke.

Drugo poluvrijeme je proteklo u terenskoj inicijativi Lacija, ali i Kaljari je imao nekoliko dobrih akcija. U 74. minutu, Marušić je još jednom sjajno probio po lijevoj strani, asistirao do Ćire Imobilea, a on je iz prve sjajno šutirao i pogodio za 2:0. Do kraja utakmice, nije bilo izglednijih prilika, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Benevento je u gostima nakon preokreta pobijedio Sampdoriju sa 3:2. Poslije prvih 20 minuta igre, rezultat je glasio 2:0 za domaćine. U osmom minutu, za 1:0 je pogodio Fabio Kvaljarela, a deset minuta kasnije Omar Kouli je postigao drugi pogodak.

Povratak Beneventa je počeo u 33. minutu, kada je Luka Kaldirola smanjio na 2:1. Sa tim rezultatom, ekipe su otišle na odmor.

U drugom poluvremenu, gostujuća ekipa je pokazala zube i zasluženo preokrenula. Kaldirola je postigao svoj drugi pogodak u 72. minutu, a konačni rezultat je postavio Gaetano Leticija dva minuta prije kraja regularnog toka igre.

Benevento je potvrdio da nisu slučajno bili daleko najkvalitetnija ekipa Serije B prethodne sezone, pa ostaje da se vidi kako će četa Filipa Inzagija izgledati u nastavku takmičarske godine.