(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Kaljarija sa 3:2, Napoli je remizirao kući sa Torinom 1:1, dok je Atalanta odigrala 2:2 na gostovanju Bolonji u 14. kolu italijanske Serije A.

Roma je na domaćem terenu povela golom Žordana Vertuta u 11. minutu, a gosti su izjednačili golom Žoao Pedra u 59. minutu. Novo vođstvo Rimljanima donio je Edin Džeko u 71. minutu nakon asistencije Rika Karsdorpa, da bi Đanluka Manćini riješio pitanje pobjednika golom za 3:1. Konačnih 3:2 postavio Žoao Pedro u 91. minutu sa bijele tačke.

Igrači Napolija do boda su stigli predivnim golom Lorenca Insinjea u 92. minutu sudijske nadoknade, a Torino je inače poveo golom Armanda Iza nakon kornera u 56. minutu.

Spektakularan meč odigrali su Bolonja i Atalanta, a gosti su poveli sa 2:0 za samo dva minuta. Luis Muriel je prvo u 22. minutu bio precizan sa bijele tačke, a minut kasnije se sjajno snašao u šesnaestercu i povećao vođstvo svog tima na 2:0. Ipak ekipa Siniše Mihajlovića je uspjela da dođe do boda tako što je prvo Takehiro Tomijasu prošao po desnoj strani i savladao protivničkog golmana u 76. minutu, a onda je Nehuen Paz poslije kornera u 82. minutu pogodio za konačnih 2:2.

Benevento je sa 2:0 golovima Đanluke Kaprarija u devetom minutu i Gaetana Leticije u 77. minutu savladao na gostovanju Udineze. Đenova je na gostovanju takođe bila bolja od Specije, iako su domaći igrači poveli golom M’Bale Nzole u 10. minutu. Već pet minuta kasnije izjednačio je Matija Destro, a konačnih 2:1 postavio je Domeniko Krišito u 73. minutu iz penala.

Pet golova je viđeno u okršaju Sampdorije i Sasuola. Poveli su gosti već u drugom minutu preko Hameda Traorea, da bi Fabio Kvaljarela u 55. minutu izjednačio na 1:1. Frančesko Kaputo i Domeniko Berardi su za tri minuta od 56. do 58. minuta postigli dva gola i riješili pitanje pobjednika, a još jedan gol za domaće dao je Balde Keita u 84. minutu, a isti igrač je dobio crveni karton u sudijskoj nadoknadi.