Sevilja minimalnim rezultatom bolja od Ueske, Eibar i Valjadolid podijelili bodove

U okviru 23. kola Primere Sevilja je rezultatom 1:0 pobijedila Uesku, dok su Eibar i Valjadolid odigrali 1:1.

Sevilja je na “Ramon Sančez Piskuanu” pobijedila Uesku i nastavila odličnu seriju od devet vezanih pobjeda u svim takmičenjima. Jedini pogodak za “Crveno-bijele” postigao je Munir el Hadadi u 57. minuti.

Eibar i Valjadolid su remizirali rezultatom 1:1, a oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Najprije je Roke Mesa postigao gol iz penala u sedmoj minuti za Valjadolid, da bi izjednačenje i konačnih 1:1 postavio Garsija Kike u 22. minuti.

Eibar i Valjadolid nastavljaju svoju borbu za opstanak, sa obzirom da obje ekipe imaju po 21 bod i nalaze se na diobi prve pozicije iznad zone ispadanja.