Fudbaleri Sevilje pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Osasune rezultatom 2:0 u okviru 24. kola Primere.

Domaći igrači su dobro otvorili utakmicu i već u 4. minuti imali veliku šansu. Oijer je na dobar centaršut glavom pogodio stativu.

U 19. minuti gosti dolaze u prednost golom Dijega Karlosa koji je nakon dobro izvedenog kornera glavom loptu poslao u nebranjeni dio mreže.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika i na pauzu se otišlo rezultatom 1:0 za Sevilju.

Odmah na početku drugog poluvremena u 49. minuti gosti dolaze do novog pogotka. Strijelac ovog puta bio je Luk de Jong.

Gosti su kroz krakte pasove pokušavali ugroziti domaćeg golmana. Najbliži u tome bio je u 82. minuti Alehandro Gomez koji je dobro šutao u lijeve rašlje, međutim golman Osasune Serhio Herera mu je fantastično odbranio udarac i rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Sljedeću utakmicu Osasuna gostuje ekipi Alavesa, a Sevilja igra na domaćem terenu protiv Barselone.