Atletiko je večeras u Madridu pobijedio Betis rezultatom 2:0 u meču sedmog kola španske Primere.

Španac Markos Ljorente je bio strijelac prvog gola ekipe Dijega Simeonea u 46. minutu. Gol mu je namjestio bek Mario Ermoso. Betis je od 72. minuta ostao bez defanzivca Martina Montoje koji je zbog prekršaja dobio direktan crveni karton. Igrala se 91. minuta sudijske nadoknade kada je na asistenciju Renana Lodija pogodio Luis Suarez za konačan rezultat 2:0.

Na “Kamp Nou” je danas odigran 245. El klasiko, u kom je Real Madrid pobijedio domaćina Barselonu rezultatom 3:1.

Osasuna je danas pobijedila Atletik Bilbao rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Ruben Garsija iz penala u 81. minutu. Eibar je iznenadio Sevilju u gostima minimalnim rezultatom 1:0. Junak pobjedničkog tima je iskusni napadač Kike koji je postigao gol u 41. minutu.