Specija u sudijskoj nadoknadi stigla do tri boda protiv Venecije

Fudbaleri Specije savladali su u okviru četvrtog kola italijanske Serije A ekipu Venecije sa 2:1, a gol odluke postigao je Mehdi Burabia u trećem minutu sudijske nadoknade.

Specija je do prednosti došla u 13. minutu kada je Simone Bastoni uputio udarac sa distance i sjajno pogodio gol domaćih za veliku radost svojih saigrača.

Mogla je Specija u nastavku i da poveća prednost nakon šut uputio Janis Antiste, ali je Niki Maenpa uspio da zaustavi njegov pokušaj. Venecija je nakon toga podigla nivo igre i bila potpuno ravnopravan takmac na terenu tako da su navijači mogli da budu u potpunosti zadovoljni dešavanjima na terenu.

Specija je bolje otvorila i drugo poluvrijeme, stajali su uvijek blizu gola protivnika, a to potvrđuje i činjenica da su u periodu od 50. do 52. minuta izveli čak šest kornera.

Venecija je zaprijetila u 54. minutu kada se u kaznenom prostoru Specije našao David Okereke, ali je jedan od gostujućih fudbalera bio potpuno pribran i izblokirao mu udarac.

Domaći fudbaleri su do izjednačenja došli u 59. minutu nakon slobodnog udarca koji je izveo Đanluka Busio, a u šesnaestercu Specije visoko skočio Pjetro Ćekaroni i glavom pogodio za 1:1.

Mogla je Venecija i do potpunog preokreta, ali je šut iz slobodnog udarca Matije Aramua završio pored stative.

Većih uzbuđenja i ozbiljnijih situacija pred golom oba tima nije bilo do trećeg minuta sudijske nadoknade kada je Mehdi Burabia odlično opalio loptu sa nekih dvadesetak metara i pogodio mrežu za velika tri boda svoje ekipe.

Specija se nakon ove pobjede nalazi na trinaestom mjestu sa četiri boda, dok je venecija petnaesta sa samo tri.