Ekipa Sevilja savladala je u fenomenalnom meču na gostovanju Seltu sa 4:3 u 30. kolu španske Primere.

Fenomenalan meč sa puno golova otvorio je Žuls Kunude, kada je skočio veoma visoko poslije kornera i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0 u sedmom minut. Domaći tim je stigao do izjednačenja u 20. minutu pošto je Iago Aspas bio precizan sa bijele tačke. Isti igrač je fenomenalno izbjegao ofsajd zamku i u svom stilu je lagano završio kontranapad za potpuni preokret od 2:1.

Nije se Sevilja predavala i već u 35. minutu su stigli do izjednačenja pošto je Fernando uputio jedan jak udarac sa oko 30 metara, koji je usput zakačio nekog od igrača Selte i zatresao mrežu za 2:2. Ipak pred sami odlazak na odmor Selta je odigrala predivnu akciju kada je Denis Suarez petom dodao do Braisa Mendeza, a ovaj je samo bocnuo loptu i prebacio golmana za 3:2.

Naravno to nije bilo sve, već se i Ivan Rakitić upisao u strijelce u 60. minutu, jer je lopta nekako došla do njega, a on pošto je bio apsolutno sam na pet metara nije imao problema da postigne gol za 3:3. Pobjedu Sevilji donio je Papu Gomez u 76. minutu pošto je oduzeo jednu loptu na dvadesetak metara od gola i onda sa vrha šesnaesteraca je zakucao u mrežu za konačnih 4:3.

Naredni meč Sevilja gostuje Real Sosijedadu, a Selta gostuje Kadizu.