Stara dama odbranila kuću od Vučice, Kin donio Juventusu trijumf

Juventus je u osmom kolu Serije A savladao Romu rezultatom 1:0. Jedini gol je postigao Mojze Kin u 16. minuti.

Mogla je ipak Roma prva do prednosti u osmoj minuti kada je Đanluka Manćini najviše skočio i šutirao glavom, a Vojšček Šćesni sjajno odbranio njegov udarac.

Igrao se 16. minut kada je Juventus stigao do prednosti. Ruben Bentakur je centrirao na drugu stativu, a Mojze Kin glavom pogodio mrežu gostiju.

Roma je pred kraj prvog poluvremena mogla do izjednačenja kada je Šćesni skrivio jedanaesterac, ali je poljski golman odbranio udarac sa 11 metara Žordana Veretua.

Početkom drugog poluvremena Federiko Bernardeski je primio dobru loptu u šesnaestercu Rome i šutirao, ali nije to bilo opasno po goste.

Tražila je “Vučica” jedanaesterac u 54. minuti kada je Lorenco Pelegrini pao u duelu sa Đorđem Kjelinijem, ali je nakon pregledanja VAR-a Daniele Orsato pokazao da se igra nastavi.

Mogla je Roma do izjednačenja još u 74. minuti kada je Matijas Vina šutirao dobro, međutim uspjeli su domaći blokirati u ključnom momentu i spriječiti čist gol.

Juventus je tako stigao do četvrte vezane pobjede pred utakmicu protiv Intera, dok Roma dočekuje Napoli u sljedećem kolu.