Strazbur sa igračem manje izvukao remi protiv Rena

Fudbaleri Strazbura i Rena odigrali su večeras neriješenu utakmicu i poslije 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Prvi u vođstvo došli su domaći fudbaleri iz Strazbura u 24. minutu susreta. Iskusni Keni Lala u kaznenom prostoru je ubacio u sredinu, a gore se najbolje snašao Adrijen Tomason koji pogađa mrežu gostiju za 1:0.

U finišu prvog dijela, domaći ostaju bez svog kapitena Stefana Mitrovića, jer je Srbin dobio je direktni crveni karton. Mitrović je kao posljednji igrač odbrane srušio Serua Girasija i morao je u svlačionicu mnogo prije ostalih.

Ren je u drugom poluvremenu krenuo odmah sa napadima kako bi što prije izjednačio rezultat i eventualno do vođstva pa i pobjede. Čak 15 šuteva su uputili ka golu gostiju, ali poslije 45 minuta samo se jedan na kraju isplatio.

Igrala se 60. minuta kada je Ren došao do pogotka. Gosti su kombinovali po desnoj strani, i lopta je prebačena u kazneni prostor. Tamo je glavom u srce peterca ubacio Adrijen Trofer, a loptu je u mrežu smjestio njegov imenjak Adrijen Hunu za 1:1.

U narednom kolu Strazbur gostuje kod Nanta, dok će Ren dočekati na domaćem terenu Lens.