REUTERS / Michael Dalder

Štutgart i Keln remizirali su na otvaranju petog kola Bundeslige na “Mercedes-Benz areni” rezultatom 1:1.

Prvi minut meča se igrao kada je Saša Kalajdžić ostavio povratnu loptu Orelu Mangali koji sa šesnaest metara preciznim udarcem pogađa gornji desni ugao gola Kelna i dovodi svoju ekipu u rano vođstvo.

Već u sljedećem napadu domaći su mogli uduplati prednost. Silas Vamangituka je izveo slobodni udarac i pogodio prečku, pa je uz dosta sreće za goste rezultat ostao 1:0.

U 23. minuti detalj koji je prethodio izjednačenju. Atakan Karazor je bio neoprezan i iz jedne nepotrebne situacije skrivio kazneni udarac. Odgovornost na sebe je preuzeo Sebastijan Anderson. Pogodio je stranu Gregor Kobel, ali je udarac Šveđanina bio izuzetno precizan i “Jarčevi” su od 23. minuta ponovo imali egal rezultat. To je ujedno i bio rezultat kojim se otišlo na prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu ofanzivnije su krenuli goste, pa su tako šanse za Keln propustili Anderson u 53. minuti i Elvis Rehbečaj osam minuta kasnije. U 78. minuti Štutgart je mogao ponovo doći do prednosti, a stativu je pogodio Nikolas Ivan Gonzales. Do kraja nije bilo većih prilika za promjenu rezultata i na semaforu je ostalo 1:1.

Štutgart u sljedećem kolu putuje u Gelzenkirhen na megdan Šalkeu, dok će Keln dočekati šampiona Bajern Minhen.