U okviru 27. kola Serije A Parma je na svom terenu savladala Romu rezultatom 2:0, dok je Inter u Torinu savladao istoimenu ekipu rezultatom 2:1.

Roma je igrala, a Parma davala golove. Najbolji je opis utakmice na “Enio Tardini stadionu“. Domaći su svoj prvi pogodak postigli u devetoj minuti. Učinio je to mladi Valentin Mihaila na asistenciju Denisa Mana.

Gosti su u prvu veliku priliku došli tek u 52. minuti. Edin Džeko je dodao do Stefena el Šaravija koji nije pogodio okvir gola.

Samo dvije minute kasnije novi udar za “Vučicu“. Ibanjez je bio neoprezan u svom kaznenom prostoru i skrivio jedanaesterac. Precizan je bio Hernani i doveo svoj tim u prednost od koje se Roma nije mogla oporaviti, pa je tako 2:0 iznosio i konačan rezultat.

U Torinu je Inter uspio pred kraj susreta stići do pobjede protiv slabijeg tima iz tog grada. U prvom poluvremenu nije viđeno golova, a jedinu priliku vrijednu pomena imao je Saša Lukić u 30. minuti kada je glavom loptu poslao pored gola.

Inter je u prednost došao u 63. minuti sa pogotkom sa bijele tačke. Armando Ico je faulirao Lautara Martineza, što je bilo dovoljno za najstrožiju kaznu. Odgovornost je preuzeo Romelu Lukaku i postigao gol za vođstvo “Neuroazura“.

Nije se nakon toga Torino predavao, što se najbolje pokazalo u 70. minuti kada su izjednačili. Antonio Sanabrija se najbolje snašao u gužvi koja je nastala poslije kornera i matirao nemoćnog Samira Handanovića.

Svoju snalažljivost i nevjerovatno dobru igru glavom omaleni Martinez pokazao je i na ovom susretu kada je upravo na taj način pet minuta prije kraja postigao pogodak i donio svom timu teško izvojevan trijumf.