Fudbaleri Brajtona večeras su na domaćem terenu savladali Totenhem minimalnim rezultatom 1:0.

Najozbiljnija šansa je bila u četvrtom minutu, a imao je fudbaler domaćeg tima Paskal Gros kada je nakon udarca iz prve u kaznenom prostoru pogodio stativu Totenhemovog gola.

U 17. minutu Brajton dolazi do pogotka, koji će se ispostaviti na kraju da je jedini na ovom meču. Odlično su kombinovali igrači Brajtona, Gros je iz šesnaesterca uposlio Leandra Trosara, a ovaj je bez većih problema pogodio mrežu gola gostiju.

U 56. minutu dobru šansu je imao Adam Vebster kada je promašio zicer. Defanzivac je uhvatio volej i šutirao u lijevu stranu gola, međutim, Ugo Ljoris je odbranio njegov pokušaj. U samom finišu šansu je imao i Eron Konoli iz Brajtona da udupla prednost, ali njegov je udarac izblokiran u šesnaestercu.

Nije se rezultat mijenjao do kraja, i čitav plijen je odnijela domaća ekipa. U narednom kolu Brajton gostuje kod Liverpula, dok će Totenhem igrati protiv Čelsija.