Čelsi je rezultatom 3:0 slavio na današnjem gostovanju Totenhemu.

U petom kolu engleske Premijer lige Čelsi je slavio na gostovanju kod Totenhema. Dosta konkretniju igru izabranici Tomasa Tuhela nisu uspjeli rezultatski realizovati u prvom poluvremenu, ali su tri gola u drugom dijelu igre bila dovoljna za pobjedu. Do prvog je Čelsi došao u 49. minuti utakmice kada je nakon centaršuta Markosa Alonsa iz kornera najviši u skoku bio Tijago Silva, te glavom pogodio dalji ugao gola Uga Ljorisa

Fantastične partije u dresu Čelsija nastavio je pružati hrvatski fudbaler Mateo Kovačić, koji je u 57. minuti utakmice oduzeo loptu protivniku u izgradnji napada, te potom dodao do Ngola Kantea čiji udarac s 25 metara udaljenosti od gola pogađa Erika Dajera, a onda vara Ljorisa i od stativu ulazi u mrežu.

Konačnih 3:0 u samom finišu, tačnije drugoj minuti sudijske nadoknade postavio je Antonio Ridiger koji je u stilu prekaljenog golgetera pogodio gol na povratnu loptu Tima Vernera

Čelsi je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto Premijer lige, dok se Totenhem zadržao na sedmom.