Šefild junajted pobijedio je danas na domaćem terenu ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:1 u 22. kolu Premijer lige Engleske.

Najozbiljnija šansa u prvom dijelu meča je ona kada su gosti poveli rezultatom 1:0 u 41. minutu. Strijelac je bio Met Filips koji je odbijenu loptu smjestio u mrežu nemoćnog Erona Remzdejla.

Do izjednačenja domaći stižu u 56. minutu. Kris Bašam ostavio je loptu Džejdenu Boglu, a njegov šut prolazi kroz odbranu VBA i ulazi u mrežu.

Drugi pogodak za domaćin postiže Bili Šarp. Iskusni fudbaler se našao na pravom mjestu u 73. minutu kada je lopta pala pred njega, on je udarcem iz prve pronašao mrežu i uduplao prednost.

U narednom kolu Junajted će na domaćem terenu dočekati Čelsi, dok će VBA gostovati kod Totenhema u Londonu.