Valjadolid je u meču 17. kola Primere kao gost savladao Hetafe sa 1:0.

Valjadolid je prvu dobru priliku imao u 18. minutu, ali udarac Rokea Mese nakon centaršuta je bio izblokiran.

Ipak, gostima je pošlo za rukom da dođu do pogotka 20 minuta kasnije. Nakon akcije po lijevoj strani, lopta je uz malo sreće došla do Šona Vajsmena, koji je iz prve savladao protivničkog čuvara mreže. Do kraja prvog dijela, nije bilo više uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Nastavak je donio par šansi za Valjadolid, no nijedna nije pretvorena u zgoditak, a tim iz predgrađa Madrida je mogao do izjednačenja u posljednjim trenucima meča, no Žordi Masip je odbranio pokušaj Davida Timora. To je bilo sve od ovog meča, rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

U narednom kolu, Valjadolid na svom terenu dočekuje Valensiju, a Hetafe ide na megdan Elčeu.