Venecija nakon preokreta i produžetaka savladala Kjevo i prošla u polufinale (VIDEO)

Fudbaleri Venecije savladali su u četvrtfinalu plej-ofa za ulazak u Seriju A ekipu Kjeva nakon produžetka sa 3:2.

Venecija je povela u petom minutu golom Matije Arama, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak Kjevo je svega pet minuta kasnije došao do vođstva od 1:0  i to golom Luke Garitana sa bijele tačke.

Venecija je nakon toga napadala i uspjela je izjednačiti u 60. minutu kada je Masimo Bertanjoli loše reagovao i postigao autogol za 1:1.

Nakon toga više nije bilo golova i otišlo se u produžetke, da bi tim iz Verone dobio još jedan penal u 103. minutu i sada je siguran izvođač bio Vasile Mogos. Vratila se ubrzo Venecija i to golom Jusefa Maleha u 107. minutu za 2:2.

Potpuni preokret za domaćina donio je u 116. minutu Denis Johnsen nakon kontranapada kog je sam završio i donio veliko slavlje svojoj ekipi zbog pobjede od 3:2.

Oni će u polufinalu plej-ofa za ulazak u Seriju A igrati protiv Lećea.