Verona je u okviru 22. kola Serije A na domaćem terenu slavila protiv ekipe Parme rezultatom 2:1.

Utakmica je loše počela za domaći tim. Već u 8. minutu golman Verone Marko Silvestri je srušio napadača Parme i sudija uz pomoć VAR-a pokazuje na bijelu tačku. Precizan je bio Juraj Kučka.

Fudbalerima Verone nije dugo trebalo da dođu do izjednačenja. Nespretno je u svoju mrežu poslao odbijenu loptu vezni igrač Parme Alberto Grasi u 13. minutu utakmice.

Do kraja prvog poluvremena ekipa Verone je prijetila prvo preko Kevina Lazanje u 17. minutu i Federika Dimarka u 38. minutu, ali nije došlo do promjene rezultata.

U drugom poluvremenu ekipe su bile izjednačene, ali su igrači Verone iskoristili svoju šansu u 62. minutu i preko Antonjina Baraka došli do veoma važna tri boda za nastavak šampionata. Gostujući igrači su u posljednjim momentima utakmice imali veliku priliku preko Džošue Cirkzija, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U narednom kolu ekipa Verone gostuje ekipi Đenove, dok Parma dočekuje na domaćem terenu Udineze.