U okviru 27. kola Primere, Viljareal je kao gost pobijedio Eibar sa 3:1, a Granada je kod kuće savladala Real Sosijedad rezultatom 1:0.

“Žuta podmornica” je otvorila meč na najbolji mogući način.

Već u prvom minutu, nakon duže kombinacije pasova, Žerar Moreno je proigrao Moija Gomeza, koji je iz šesnaesterca pogodio za 1:0.

U 34. minutu, gosti su udvostručili vođstvo. Moreno je ponovo bio asistent, a strijelac Karlos Baka, kome nakon pravovremenog pasa nije bilo teško da sprovede loptu u gotovo praznu mrežu.

U 42. minutu, Esteban Burgos je promašio jedanaesterac za Eibar i tako propustio priliku da vrati svoj tim u igru. Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu i na veliki odmor se otišlo sa 2:0.

Ipak, u 55. minutu, domaćini su uspjeli doći do pogotka, a on je bio djelo Serhija Enrika, koji je uz malo sreće sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Serhija Asenja.

U 87. minutu, Viljareal je došao do trećeg gola. Nakon odlične kontre, Alfonso Pedraza je ostao u situaciji jedan na jedan sa Markom Dmitrovićem, srpski golman ga je u jednom momentu uspio zaustaviti, ali lopta se vratila fudbaleru gostiju i pogodio je za 3:1, što je ostao i konačan ishod.

U meču u Granadi, nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo dobro za domaćine, koji su u 51. minutu došli do jedinog pogotka na utakmici, a on je bio djelo Hermana Sančeza, koji se dobro snašao nakon šuta Viktora Dijaza i skrenuo loptu u mrežu.

Do kraja više nije bilo promjena i konačan ishod je glasio 1:0.