Volfsburg i Borusija Menhengladbah ostali dužni golove navijačima

U okviru 21. kola Bundeslige Volfsburg i Borusija Menhengladbah su remizirali na “Volfsvagen areni” rezultatom 0:0.

Domaći su bolje otvorili ovaj susret i u devetoj minuti imali dobru priliku kada je Jan Somer odbranio udarac Kevina Mbabua. Samo minut kasnije pokušao je Bote Baku, ali je on tada bio izblokiran. Do kraja poluvremena još jednom se proslavio golman Borusije Menhengladbah jer je zaustavio u 29. minuti šut Havera Šlagera.

Najbliži pogotku Volfsburg je bio u 63. minuti kada je Džon Bruks bio najviši nakon kornera i glavom šutirao, međutim pogodio je stativu. Još nekoliko prilika pred kraj susreta su propustili “Vukovi“, pa je na kraju ostao najnepopularniji rezultat u fudbalu – 0:0.

Volfsburg u sljedećem kolu gostuje Armeniji, dok će Borusija Menhengladbah dočekati Majnc.