Volfsburg je večeras na svom terenu pobijedio Verder rezultatom 5:3 u okviru devetog kola njemačke Bundeslige.

Uzbudljiv meč sa osam golova, pripao je “Vukovima” koji su na kraju ispali dosta spretniji. Poveli su gosti iz Bremena golom Leonarda Bitenkurta u 13. minutu. Mladi Maksim Lakroa je izgubio loptu od iskusnog Juje Osaka, ovaj je ušao u šesnaesterac Volfsburga i tamo našao Nijemca, koji bez problema pogađa za 1:0.

Brzo su domaći došli do izjednačenja. U 22. minutu Lakroa je pronašao Bote Bakua, a ovaj šutirao sa dvadesetak metara i preciznim udarcem savladao Jirija Pavlenku.

Samo tri minute je trebalo Volfsburgu da dođe do novog gola i povede prvi put na meču. Josip Brekalo je centrirao s lijeve strane, a u kaznenom prostoru je najviši bio kapiten Džon Bruks koji pronalazi put do mreže za 2:1.

Igrao se 32. minut kada gosti dolaze do poravnanja. Udarac iz ugla je izveo Ludvig Augustinson, na prvu stativu je izašao Kevin Mohvald koji glavom prebacuje iza i postiže sjajan pogodak. Ovakvu reakciju fudbalera Verdera nisu očekivali njegov čuvar i golman Volfsburga.

Da prvo poluvrijeme bude još uzbudljivije pobrinu se napadač domaćih Vaut Veghorst. Lopta je krenula iz zadnje linije “Vukova“, došla je do Admira Mehmedija koji je dodaje holandskom napadaču, a ovaj sa deset metara pogađa mrežu za 3:2.

Na početku drugog poluvremena odmah gol, i to treći po redu za Verder za izjednačenje rezultatata. Milot Rašica je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu, a nju je udario Bruks koji pogađa sopstvenu mrežu za 3:3 na startu drugog dijela.

U 76. minutu domaći dolaze do novog gola i vođstva na meču. Žerom Rusilon je prošao po lijevoj strani, centrirao u šesnaesterac, tamo našao Veghorsta koji skače i precizno glavom pogađa mrežu Pavlenke.

U nastavku meča Movald je zaradio drugi žuti karton zbog povlačenja, i morao je u 80. minutu u svlačionicu. Poslije 10 minuta Augustinson je imao slobodan udarac, šutirao ali mu je Kun Kastels odbranio.

U 95. minutu sudijske nadoknade na semaforu je 5:3. Žoao Viktor i Bastož Bialek istrčali su napada, i na kraju je Brazilac asistirao Poljaku koji je bez velikih problema postavio konačan rezultat ovog meča (5:3).

Volfsburg uz Bajer Leverkuzen i dalje nema izgubljen meč u Bundesligi, a večeras su upisali četvrti ovosezonski trijumf.

U narednom kolu “Vukovi” gostuju kod ekipe Kelna, dok će Verder na svom stadionu dočekati Štutgart.