U okviru 24. kola Premijer lige Engleske, Vulverhempton je kao gost pobijedio Sautempton sa 2:1.

Nakon prvih 45 minuta, nije izgledalo da će doći do ovakvog ishoda.

Domaćini su nešto više imali loptu u svom posjedu, a do vođstva su stigli u 25. minutu, kada je precizan bio Deni Ings.

Do kraja poluvremena, nije bilo više konkretnih akcija, uzbuđenja, a ni promjene rezultata i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Situacija se promijenila u nastavku, Vulverhempton je u 53. minutu izjednačio iz jedanaesterca, a egzekutor je bio Ruben Neves.

U 66. minutu, došlo je do potpunog preokreta. Mladi Pedro Neto je nakon dobrog prodora ušao u šesnaesterac i sjajnim udarcem “probio” Aleksa Mekartija, te tako donio svojoj ekipi prednost od 2:1.

Ispostavilo se da je ovo i konačan ishod meča, što znači da su gosti uspjeli ostvariti izuzetno bitnu pobjedu. U narednom kolu, “Vukovi” će na svom terenu dočekati Lids, a Sautempton je takođe domaćin, a njima na megdan dolazi Čelsi.