Žiru na asistenciju Krunića donio pobjedu Milanu protiv Torina

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Torina sa 1:0 u desetom kolu italijanske Serije A i nalaze se na prvom mjestu na tabeli.

Prva ozbiljna prilika na meču bila je gol domaćeg tima, nakon što je Rade Krunić bio najviši u šesnaestercu i glavom je proigrao Olivijea Žirua, a sa dva metra zatresao mrežu Vanje Milinković-Savića za 1:0 u 14. minutu.

Dobru priliku na meču imao je Sandro Tonali u 20. minutu kada je šutirao iz daljine, ali je jedan od igrača Torina to blokirao. Milinković-Savić je odbranio šut Rafaela Leaa u 29. minutu sa oko deset metara.

Na samom kraju prvog poluvremena Krunić je imao dobru priliku, ali je njegov šut glavom  u 45. minutu otišao pored gola.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Andrea Beloti u 53. minutu, ipak golman Milana je zaustavio njegov šut sa vrha šesnaesterca. Dvadeset minuta kasnije Antonio Sanabrija je prošao pored svog čuvara i šutirao je po golu, ali je Ciprijan Tatarušanu bio na pravom mjestu.

Na samom kraju meča svi igrači Torina, uključujući i golmana su krenuli naprijed i imali su dobru priliku u 94. minutu, ali su fudbaleri Milana uspjeli da se odbrane i trijumfuju sa 1:0.

U narednom kolu Milan gostuje Romi, a Torino dočekuje Sampdoriju.