Viljareal je u okviru 17. kola Primere savladao Levante na “Estadio de la Keramika” rezultatom 2:1.

Povela je “Žuta podmornica” u 17. minuti. Alfonso Pedraza je uradio najveći dio posla, uposlio Fer Nina kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara neometan pošalje loptu u mrežu.

Mogli su domaći i do ubjedljivije prednosti na poluvremenu, ali je u dva navrata u dobrim šansama Aitor Fernandez zaustavljao napadače Viljareala pa je nakon 45 minuta ostalo 1:0.

Nije se ni deset minuta igralo u drugom poluvremenu, a Viljareal je poveo sa 2:0. Krenuli su domaći u kontranapad, Samuel Čukvueze je proigrao Gerarda Morena, on se prvo nije najbolje snašao, ali mu je lopta ostala u nogama i on je uspio da savlada Fernandeza.

Uspio je Levante u 73. minuti da smanji prednost domaćih. Nemanja Radoja je centrirao, a Serhio Leon glavom poslao loptu u mrežu i postavio, ispostaviće se konačnih, 2:1.

Viljareal u sljedećem kolu gostuje Selti Vigo, dok Levante dočekuje Eibar.