Ludogorec uvjerljivo savladao CSKA Sofiju i podigao prvi trofej sezone

Fudbaleri Ludogoreca savladali su CSKA Sofiju rezultatom 4:0 i tako su osvojili trofej Superkupa Bugarske.

Ludogorec je furiozno ušao u meč i već u 14. minuti zatresla se mreža CSKA Sofije. Loptu je u gol poslao iskusni Igor Plastun, međutim pogodak je poništen jer je glavni sudija Ivajlo Stojanov dosudio prekršaj.

U 29. minuti na asistenciju Kirila Despodova, lopta je došla do Aleksa Menezesa koji je pogodio za vođstvo Ludogoreca. Igrao se finiš prvog poluvremena kada je mladi Dominik Jankov šutirao i postigao pogodak za dvostruku prednost Ludogoreca pred odlazak na odmor.

Odmah na startu drugog dijela sve nade CSKA Sofije srušio je Kipranin Pjeros Sotiriu koji je zatresao mrežu za 3:0. Bosanskohercegovački internacionalac Hamza Čataković ostao je u svlačionici na poluvremenu.

Izabranici Ljuboslava Peneva nisu mogli napraviti ništa ozbiljnije imajući u vidu da tokom cijele utakimice nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Kristijana Kaline.

Konačan rezultat 4:0 postavio je u 84. minuti Mavis Čibota.

Vrijedi napomenuti da je fudbaler CSKA Sofije Georgi Jomov u sudijskoj nadoknadi dobio drugi žuti i crveni karton.

Ovom pobjedom Ludogorec je osvojio Superkup Bugarske i tako došao do prvog trofeja u novoj sezoni.