Belgija je u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo savladala Hrvatsku rezultatom 1:0.

Bolji protivnik je bila Belgija u prvom poluvremenu u kojem su imali čak deset udaraca ka golu Hrvatske. Dosta sreće su imali Hrvati u 31. minuti, kada je Romelu Lukaku šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio prečku, a odbijanac nije uspio ka golu sprovesti ni Janik Karasko.

Drugačiji ishod je bio u 38. minuti kada je Lukaku pogodio za prednost Belgijanaca. Dugo su napadali domaći i nakon nekoliko centaršuta, lopta je stigla do napadača Intera, a on udarcem iz prvog dodira matirao Dominika Livakovića.

Mogla je Belgija u sedmoj minuti drugog poluvremena vrlo lako da udvostruči prednost kada je Karasko dočekao dobar centaršut, ali je sa pet metara šutirao preko gola.

Hrvatska je u drugom poluvremenu zaigrala nešto agresivnije i imala loptu više u svom posjedu, ali iz toga nisu uspjeli stvoriti priliku kojom bi ugrozili Tiba Kurtou, pa će “Kockasti” tako na Evropsko prvenstvo nakon izgubljene posljednje pripremne utakmice.

Belgija se na Evropskom prvenstvu nalazi u grupi sa Rusijom, Danskom i Finskom, dok će Hrvatska igrati protiv Škotske, Engleske i Češke.