Malavi bacio Zimbabve u dodatni ponor

Malavi je savladao Zimbabve sa 2:1 u meču grupe B na meču Kupa nacija i oni su svoje protivnike dodatno bacili u ponor i uništili im sve šanse za prolaz dalje.

Zimbabve je umalo došao prvi do prednosti kada je prvo u 13. minutu zaprijetio Brus Kangva, a nakon njega još bolje Išmael Vadi koji je 15. minutu odlično šutao, ali je njegov udarac u posljednjim sekundama izblokiran.

Vadi je uspio doći do gola u 38. minutu kada je Onismor Basera odličnim driblingom izbacio svog čuvara i još bolje asistirao za pogodatk vrijedan vođstva.

Vođstvo Zimbabve je bilo kratkog vijeka jer je Gabadinjo Manga odlično ispratio situaciju i dugu loptu Franciska Mandinge poslije kojeg je uputio niski udarac za poravnanje rezultata.

Manga je opet pokazao predatorske vještine jednog centarfora kada je u 58. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane protivnika i smjestio loptu iza leđa Petrosa Marija.

Malavi je ovom pobjedom omogućio sebi šansu za prolaz dalje dok je Zimbabve i matematički ostao bez iste jer je poslije prve dve utakmice grupne faze izgubio oba meča.