/Photo by Then Chih Wey)

Fudbaleri Sengala pobjedom na penala protiv Egipta, te selekcija Gane remijem sa Nigerijom od 1:1 osigurali su plasman na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Gani je za odlazak u Katar bio dovoljan remi protiv Nigeriji i zahvaljući golu u gostima su osigurali Svjetsko prvenstvo. Tomas Parti je doveo Ganu u vođstvo od 1:0 u 10. minutu, a onda je Vilijam Trost-Ekong izjednačio na 1:1 u 22. minutu. Nakon što je prvi meč završen rezultatom 0:0, tim Ota Ada osigurao put na Svjetsko prvenstvo.

U prvom meču Egipat je slavio sa 1:0, a onda su Senegalci u četvrtom minutu danas poveli sa 1:0 golom Bulaje Dije. Senegalci su imali ofanzivu tokom čitavog meča, ali nisu mogli da dođu do gola koji bi ih odveo na Svjetsko prvenstvo. Odluka od putniku u Katar pala je nakon penala, baš kako je u duelu ovih ekipa odlučen i šampion Afrike.

Kalidu Kulibali je u prvoj seriji pogodio prečku, a Mohamed Salah je poslao loptu preko gola. Golman Egipta je odbranio penal Saliu Sisu, pa je na drugoj strani Zizo šutirao pored gola. Prvi gol u trećoj seriji dao je Ismaila Sar, a onda je Amr el Solija dao gol uz pomoć prečke.

Siguran izvođač bio je Bamba Dieng, pa je Edoard Mendi je odbranio penal Mostafi Mohamedu i Sadio Mane je golom odveo selekciju Senegala u Katar.