Mario Vrančić briljirao u preokretu Noriča, asistencija petom za pobjedu (VIDEO)

Norič Marija Vrančića preokrenuo je juče protiv Šefild Vensdeja i slavio rezultatom 2:1 , a bosanskohercegovački internacionalac bio je inicijator preokreta sa dvije asistencije u tri minute.

Gubio je Norič sa 1:0 od 60. minute pa sve do samog kraja, ali su “Kanarinci” uspjeli preokrenuti i upisati sva tri boda.

Najprije je u 81. minuti Mario Vrančić sjajnim pasom prevario odbranu gostiju i doveo Džoša Martina u situaciju jedan na jedan sa golmanom, što je ovaj iskoristio i izjednačio na 1:1.

Nije se dugo igralo nakon toga, a bosanskohercegovački fudbaler je izveo još jednu majstoriju. U 84. minuti Vrančić je “štiklom” poslao loptu do Maksimilijana Džejmsa Arnoldsa koji se dobro snašao i matirao golmana Šefilda za vođstvo i konačnih 2:1 za Norič.

Ovom pobjedom Norič je zauzeo prvo mjesto u Čempionšipu, a Vrančić na svom kontu ima tri gola i dvije asistencije.