Reprezentativci Francuske savladali su selekciju Austrije sa 2:0, dok je identičnim rezultatom slavila i Holandija u gostima protiv Poljske u okviru Grupe A Lige nacija.

Austrija se u prvom meču uspjela odbraniti nakon prvih 45 minuta igre, iako su Francuzi uputili čak 15 šuteva naspram samo jednog Austrijanaca.

Ipak, mrežu je “načeo” Kilijan Mbape u 56. minutu nakon greške odbrane Austrije. Olivije Žiru je presjekao loptu te je proslijedio zvijezdi Pari Sen Žermena, a ovaj fantastičnim solo prodorom i još boljom završnicom doveo “Trikolore” u prednost.

Samo desetak minuta kasnije Žiru je povisio prednost Francuske, kada je nakon odličnog centaršuta Antoana Grizmana bio najviši u skoku te po drugi put Patrika Penca da vadi loptu iz mreže. Do kraja susreta nije bilo promjene na semaforu, a Francuska se sada nalazi na trećem mjestu sa pet osvojenih bodova. Austrija je sa bodom manje posljednjeplasirana u grupi.

Standings provided by SofaScore

U drugom susretu Holandija nije imala pretjeranih problema da savlada u gostima selekciju Poljske.

Oni su do vođstva došli već u 14. minutu, kada je fenomenalnu timsku akciju golom krunisao Kodi Gakpo, a konačnih 2:0 postavio je Stiven Bergvajn u 60. minutu meča nakon velike greške odbrane Poljske.

Ovim trijumfom je Holandija “zacementirala” prvo mjesto u grupi sa 13 osvojenih bodova, dok Poljska sa četiri osvojena boda zauzima treću poziciju.

U istoj grupi su susret odigrali i Belgija protiv Velsa. Belgijanci su na kraju slavili sa 3:1 i sada su drugi na tabeli sa tri boda manje od Holanđana, dok je Vels posljednjeplasirani sa samo jednim osvojenim bodom i prijeti im ispadanje u Grupu B Lige nacija.