Minimalna pobjeda Belgije u Bjelorusiji, Vels bez pobjede protiv Estonije (VIDEO)

Fudbaleri Belgije savladali su na gostovanju ekipu Bjelorusije sa 1:0, dok su u drugom meču grupe E Vels i Estonija remizirali bez postignutih golova u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Reprezentacija Belgije otišla je na gostovanje u Bjelorusiju bez nekoliko važnih igrača, ali i pored toga su uspjeli da upišu pobjedu i dođu veoma blizu do plasmana u Katar. Prvi gol su postigli u 31. minutu, ali je pogodak Mičija Batšuaija poništen zbog ofsajda.

Gol vrijedan pobjede postigao je Denis Pret nakon asistencije Aleksisa Salemakersa u 33. minutu, tako što je igrač Torina sa nekih deset metara sa desne strane uspio da savlada protivničkog golmana za 1:0.

Dominirali su Belgijanci tokom čitavog meča i rivalu su dopustili samo jedan udarac u okvir gola, ali ni oni nisu mogli do drugog gola, te je ostalo na kraju 1:0.

Velšani su na svom terenu dočekali Estoniju i nadali su se pobjedi kojom bi došli u bolju poziciju u borbi za baraž protiv Češke. Krenula je reprezentacije sa Geretom Bejlom, Danijelom Džejmsom po pobjedu, ali i pored 19 šuteva od toga šest u okvir gola, nisu mogli da savladaju golmana golmana Estonaca.

U svim parametrima Velšani su bili bolji, ali nisu mogli do gola i pobjede i ovaj remi bi ih mogao mnogo koštati u borbi za drugo mjesto.

Naredno kolo Vels gostuje Češkoj, Estonija dočekuje Bjelorusiju, dok će Belgijanci svoj naredni meč odigrati tek u novembru protiv Estonije.