Minimalna pobjeda Španije protiv Grčke dovoljna za prvo mjesto pred posljednje kolo

Fudbaleri Španije pobijedili su selekciju Grčke rezultatom 1:0 u okviru sedmog kola grupe B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Utakmica je počela očekivao tvrdo, kao što se i očekivalo, imajući u vidu o kakvom se domaćinu radi. Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 21. minuti kada je gol Georgiosa Masurasa poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Tri minuta kasnije VAR je bio na strani Španije, te se nakon provjere ustanovilo da je bilo elemenata za najstrožiju kaznu. Odgovornost je preuzeo Pablo Sarabia i tako je doveo do prednosti svoju reprezentaciju.

Do kraja poluvremena priliku da udvostruči prednost imao je Alvaro Morata, ali je golman Grčke bio siguran, te se na odmor otišlo pri minimalnoj prednosti gostiju.

Španija
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Drugo poluvrijeme bilo je veoma tvrdo, a najveća borba viđena je na sredini terena.

U prvoj polovini durgog dijela gosti su bili opasniji, međutim kako je utakmica odmicala i približivala se kraju Grci su bili za nijansu opasniji i pretežno su prijetili iz prekida.

Na kraju ipak su izabranici Luisa Enrikea izdržali i tako iskoristili kiks Švedske u Gruziji i tako pred posljednje kolo preuzeli prvo mjesto grupe B.

Narednu utakmicu Španija će igrati protiv Švedske na domaćem terenu i na toj utakmici će se odrediti ko direktno putuje u Katar, a ko će u baraž. Sa druge strane Grčka će kvalifikacije završiti duelom protiv tzv. Kosova.