U okviru grupe A Evropskog prvenstva za igrače mlađe od 21 godine Nijemci su s 3:0 savladali Mađare, dok su Holanđani i Rumuni postigli po jedan gol i osvojili po bod.

Njemačkoj je dugo vremena trebalo da slomi otpor dobro organizovanih Mađara, ali su na kraju do ubjedljive pobjede došli u samo 12 minuta. Igrao se 61. minut kada je Lukas Nmeča na asistenciju Botea Bakua doveo svoju reprezentaciju u vođstvo.

Pet minuta poslije asistent kod prvog gola je pogodio mrežu Besea Balaša, a njemu je ovaj put loptu ubacio David Raum.

Konačnih 3:0 u 73. minuti svojim drugim golom postavio je najkorisniji igrač ove utakmice, Baku, koji je nakon odbijanja lopte od prečku nesmetano gurnuo istu u praznu mrežu.

U drugoj utakmici iste grupe Holanđani su kao veliki favoriti ušli u duel s Rumunijom, ali tu ulogu nisu uspjeli opravdati. Igrao se 16. minut kada je na asistenciju Džastina Klajverta iz kornera Per Šurs doveo “Oranje” u vođstvo.

Izabranici Adrijana Mutua se nisu predali, pa su već nakon četiri minute izjednačili, te postavili konačan rezultat utakmice. Strijelac fenomenalnog gola iz slobodnog udarca bio je Andrej Ćobanu.

Nijemci su nakon prvog kola prvoplasirana ekipa u grupi A, Holanđani i Rumuni dijele drugo mjesto, dok se Mađarska nalazi na posljednjoj, četvrtoj poziciji.