Momenat lucidnosti Pitasa zaslužan za pun plijen Kipra protiv Slovenije (VIDEO)

U trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine nacionalni tim Kipra porazio je Sloveniju minimalnim rezultatom 1:0.

Kada je u pitanju prvo poluvrijeme i sami početak susreta na prvu ozbiljniju priliku čekalo se sve do 21. minute, ali pokušaj Jasmina Kurtića završio je pored gola domaćeg sastava.

Iako je slovenački nacionalni tim imao veći posjed lopte, sjajnu defanzivnu postavku Kipra bilo je skoro pa nemoguće probiti, tako da reprezentacija Slovenije nije pronalazila način da dođe do mreže rivala.

Jedinu prvu priliku Kipar je imao u 42. minuti susreta, a kasnije će se ispostaviti da je to bio najbitniji momenat susreta. Jonas Pitas dobio je loptu na rubu šesnaesterca, a zatim se jednim driblingom namjestio na udarac i postigao predivan gol za 1:0.

To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, a ono što je uslijedilo u nastavku susreta ogleda se u terenskoj dominaciji Slovenije koja je prvu izgledniju priliku uspjela kreirati tek u 76. minuti preko Domena Crnigoja, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Napadi Slovenije ostavili su dovoljno prostora Kipranima da se koncentrišu na defanzivnu igru uz potencijalnu prijetnju iz kontranapada što se i desilo u 87. minuti, ali strijelac jedinog gola na ovom meču, Papas, ovaj put nije zatresao mrežu rivala.

Poslije tri odigrana kola u sklopu kvalifikacija, Kipar je osvojio ukupno četiri boda, dok se reprezentacija Slovenije zadržala na tri i to iz neočekivanog trijumfa nad “Vatrenima” prije samo nekoliko dana.