Spartak iz Moskve je danas kao gost savladao gradskog rivala Dinamo rezultatom 2:1.

Dinamo je ipak prvi stigao do prednost u 18. minuti pošto je defanzivac gostiju Pavel Maslov nesrećno zatresao sopstvenu mrežu. Nakon pola sata igre Viktor Mozes je šutirao sa ivice kaznenog prostora i izjednačio na 1:1, što je bio rezultat na poluvremenu.

Pobjedu Spartaku donio je Aleksander Sobolev u 63. minuti sa bijele tačke nakon što je prethodno jedan od igrača domaćih igrao rukom u svom šesnaestercu.

Spartak je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto prestigavši još jedan moskovski klub, CSKA. Na prvoj poziciji nalazi se Zenit sa četiri boda više.

Prvoplasirani Zenit danas je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Akhmata rezultatom 4:0. Trijumfe su upisali i Ural protiv Volgograda, kao i Arsenal Tula koji je savladao favorizovani CSKA 2:1.