Fudbaler Budućnosti iz Banovića Muris Pirić za naš portal prokomentarisao je trijumf svog tima u 11. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Pohvala za domaćina za doček i fer utakmicu, suđenje je takođe bilo vrhunsko, teren idealan. Što se tiče nas, mi smo u seriji bez poraza već dugo vremena, svaku utakmicu sve bolje i bolje igramo, i tamo smo krenuli po pobjedu, napali smo od prve minute, i u prvom poluvremenu vodili 1:0 i imali još nekoliko dobrih šansi. Drugo poluvrijeme su domacini krenuli agresivnije i imali su jedan dobar period kad su izjednačili, ali smo iz prvog napada opet uspjeli stići do vođstva i tu se utakmica prelomila. Do kraja smo dali još jedan gol i imali još nekoliko šansi, međutim na kraju, zadovoljni i igrom i rezultatom smo se vratili kući” – rekao je Muris Pirić i dodao:

Što se tiče naše ekipe, rezultati nisu nikakvo iznenađenje, imamo veliku podršku uprave, odličan stručni štab i dobru ekipu sa starijim i mladim igračima, stvorila se pozitivna atmosfera, dobar sklop kompletnog kluba i rezultati moraju doći“.

Budućnost je trenutno petoplasirani tim Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine sa 20 osvojenih bodova, a u narednom kolu igraju protiv Goražda.