Nejmarov het-trik za pobjedu Brazila, Falkao spasio Kolumbiju

U noći sa utorka na srijedu kompletirano je drugo kolo južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Brazil i Paragvaj upisali su pobjede, dok se Kolumbija morala zadovoljiti remijem.

Brazil je savladao Peru rezultatom 4:2, a za sve one koji nisu gledali ovaj meč rezultat itekako zna zavarati. Peruanci su poveli već u šestoj minuti golom Andree Karailja, a Nejmar je izjednačio na 1:1 sa “kreča” u 28. minuti što je bio rezultat prvog poluvremena.

I u drugom dijelu igre ponovo je Peru bio tim koji ima prednost, a gol Renata Tapije u 59. minuti samo pet minuta kasnije anulirao je Ričarlison nakon asistencije Firminja za 2:2.

Brazil je neumorno napadao sve do 83. minute kada se ofanziva isplatila, a još jednom je Nejmar bio glavni krivac zbog kojeg je golman Perua morao vaditi loptu iz svoje mreže. Nekoliko minuta kasnije crveni karton za Peruance bio je “bijela zastava” za predaju, a prednost je na konačnih 4:2 povećao ponovo Nejmar.

Ovim het-trikom Nejmar je na vječnoj listi strijelaca brazilskog nacionalnog tima prestigao Luis Nazario Da Lima Ronalda, pa je sada ispred njega samo Pele, koji mu “bježi” 13 golova.

U fantastičnoj utakmici između Čilea i Kolumbije rezultat je bio 2:2, a pravi sladokusci južnoameričkog fudbala imali su priliku uživati u “totalnom fudbalu”. Neumorni napadi, igra sa mnogo duela u kojima se niko ne štedi, mnogo trčanja kao i tehnička potkovanost uvijek su bili oni što krasi fudbalere ovog podneblja, a sve navedene elemente prikazali su čileanski i kolumbijski fudbaleri.

Kolumbija je povela na samom početku meču golom Džefersona Lerme. Ipak, da se stvari zakomplikuju pobrinuli su se Čileanci koji su na poluvrijeme otišli sa vođstvom 2:1.

Prvo je neumorni vezni fudbaler čileanske reprezentacije Arturo Vidal izjednačio sa bijele tačke, a potom se kapiten Aleksis Sančez pobrinuo se da njegova ekipa ide na pauzu uz prednost.

Drugi dio meča protekao je u dominaciji Kolumbije koja je uz veliku prednost u posjedu lopte uspjela da ostvari nekoliko sjajnih prilika, ali za izjednačenje su morali čekati sudijsku nadoknadu u kojoj im je gol Radamela Falkaa donio remi i bod u ovom meču.

U trećem meču prethodne noći sastali su se Venecuela i Paragvaj, a gostujući tim odnio je pun plijen nakon što je jedini gol na meču postigao Gaston Himenez za konačnih 1:0 u korist Paragvaja.