Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od selekcije Danske sa 3:0.

Utakmica je odigrana na terenu Trening centra NFSBiH u Zenici, a danske reprezentativke su u ranoj fazi susreta postigle dva gola čime je pitanje pobjednika praktično bilo riješeno.

U prvom minutu već se dogodio hladan tuš za “Zmajice” kada je gol postigla Katrin Kul. Brun je u 14. minutu povećala na 2:0, a konačan rezultat 3:0 postavila je Ema Šnerle u 81. minutu.

Reprezentativke Bosne i Hercegovine su ovu utakmicu odigrale u majicama sa likom nekadašnje igračice i reprezentativke Amele Fetahović koja je nedavno preminula nakon saobraćajne nesreće.

Naredni meč Bosna i Hercegovina će igrati 30. novembra na domaćem terenu protiv Malte i biće to dobra prilika da se ostvari prva pobjeda.