Nikolićeva Lokomotiva nastavila perfektan niz, Borčev rival sa priprema protivnik u finalu Kupa Rusije (VIDEO)

Lokomotiva Moskva pobijedila je gradskog rivala CSKA u polufinalu Kupa Rusije rezultatom 2:0 i tako zakazala finale protiv Samare koja je danas takođe slavila protiv Akhmata.

CSKA je u šestoj minuti postigao pogodak za vođstvo. Učinio je to Salomon Rondon nakon asistencije Alana Džagoeva, međutim nakon intervencije VAR-a gol je poništen zbog igranja rukom fudbaler CSKA.

Igrao se 16. minut kada je Lokomotiva stigla do prednosti. Dimitri Rubščinski je odlično centrirao, a Fransoa Kamano ostao nečuvan i zatresao mrežu gostiju.

U 52. minuti Lokomotiva je postigla drugi pogodak. Učinili su to nakon kornera, poslije čega je Ivan Oblijakov nespretno reagovao i sam prevario svog golmana.

Pokušavao je CSKA do kraja da se vrati u igru i sa jednim golom uvede meč u neizvjesnu završnicu, međutim nisu u tome uspjeli i ekipa Marka Nikolića je napravila novi podvig plasiravši se u finale Kupa Rusije.

Tačku na i” stavio je u prvoj minuti nadoknade Gregor Krihovjak kada je postavio konačnih 3:0 za Lokomotivu.

Oni će u finalu igrati protiv Samare koja je pobijedila Akhmata iz Groznog. Zanimljivo da je upravo Samara bila protivnika Borcu na pripremama za drugi dio sezone u Antaliji.