Njemačka brojala do devet protiv Lihtenštajna, Rumunija neuvjerljiva protiv Islanda

Fudbaleri Njemačke deklasirali su Lihtenštajn rezultatom 9:0, dok su fudbaleri Ruminije i Islanda odigrali bez golova u okviru grupe J kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Izabranici Hansija Flika nisu imali milosti na današnjem meču. Košmarna noć Lihtenštajna počela je u osmoj minuti kada je direktan crveni karton dobio Jens Hofer, sa bijele tačke dva minuta kasnije “Pancere” u vođstvo doveo je Ilkaj Gindogan.

U 20. minuti Daniel Kaufman je pogodio svoju mrežu, a onda su Nijemci u dvije minute postigli još dva gola u režiji Liroj Sanea i Marka Rojsa za 4:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

RTXGLENB

U drugom dijelu Nijemci nisu skidali “nogu sa gasa”. Na semaforu prednost se samo povećavala. Odmah nakon četiri minute Sane je postigao svoj drugi gol i Njemačka je povela 5:0.

Na sljedeći gol čekalo se do 76. minute kada je Tomas Miler bio strijelac, a ubrzo poslije toga gol je postigao i Ridl Baku za velikih 7:0.

U finišu utakmice Miler je ponovo zatresao mrežu, a konačnih 9:0 postavio je Maks Gopel autogolom u 89. minuti.

Njemačka se direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo u Kataru, a kvalifikacije će završiti duelom protiv Jermenije, dok će Lihtenštajn dočekati Rumuniju u posljednjem kolu ovog ciklusa kvalifikacija.

Na drugoj utakmici Rumunija i Island odigrali su bez golova, te se borba za drugo mjesto nastavlja i u narednom kolu.